• Twitter Sociální Icon
 • Facebook Sociální Icon
 • LinkedIn Sociální Icon
okna_w_kuchni_3.jpg

GEALAN S 9000

Optimalizovaná tepelná izolace

profil.png

Mnohostranný a vysoce moderní systém S 9000 pro okna, dveře a zdvižně posuvné dveře - volitelně s dvěmi nebo třemi těsnícími rovinami.

VÝHODY SYSTÉMU S 9000

Vyvinutí systému s těmi nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi není náhoda, ale výsledek cílené vývojové práce. Úspěch nám dává za pravdu. Mnohé propočty dokazují vynikající hodnoty tepelné izolace. Cílem vývoje bylo od začátku dosáhnout hodnoty tepelné izolace Uf – 0,92 W/m²K ve standardní kombinaci s výztuhou a tím dosáhnout použitelnosti v pasivních domech. To se daří díky řadě inovativních detailů v uspořádání systému.

 1. Vhodný pro funkční trojskla do tloušťky 52 mm (STV® 54 mm).

 2. Úzká pohledová šířka a designové 15° zkosení.

 3. Inteligentní koncept těsnění s až třemi těsnicími rovinami.

 4. Optimalizováno pro použití STV®, aby bylo možné tabuli a přesah křídla slepit suchou cestou.

 5. Velmi dobrá tepelná a zvuková izolace díky šestikomorové konstrukci a velké konstrukční hloubce osazení rámu a křídla.

Vylepšená statika díky statickému zasklení STV®

U lepicí technologie STV® (statické suché zasklení) vyvinuté společností GEALAN se jedná o slepení skla a křídlového profilu lepicí páskou speciálně koncipovanou pro výrobu oken při zachování obvyklého osazení skla. Slepením okenní tabule s křídlovým profilem se pevnost skleněné tabule přenese do křídla a celý systém se stabilizuje. Proto lze standardní prvky vyrábět zcela bez výztuží. Nebo naopak kombinací lepení STV® s výztuhou v křídle lze realizovat obzvláště velké elementy.

 • Kombinace technologie STV® s běžným ocelovým vyztužením umožňuje zhotovení nedostižné velikosti elementů.

 • Časová náročnost na nastavování a seřizování okna se redukuje na minimum.

 • Slepení tabule a křídla zlepšuje ochranu před vniknutím.

 • I po dlouhém používání se okna s páskou STV® zavírají přesně jako sejf.

GEALAN-LUMAXX®

VÍCE SVĚTLA

GEOMETRIE

Během vývoje systému GEALAN-LUMAXX byla optimalizována celá geometrie rámů tak, že šířky profilů byly sníženy na minimum. Konstruktéři dbali na vyváženost poměru tepelně izolačních vlastností a statiky a také na perfektní soulad s kováním. Symetrický vzhled štíhlého mono štulpu také přispívá k flexibilnímu využití ve výrobě oken.

NIŽŠÍ PODÍL RÁMŮ

Z přímého srovnání vyplývá:

Nový systém GEALAN-LUMAXX je výrazně užší než dosavadní kombinace rámů. V minulosti měly konstrukce se štulpem nebo sloupkem šířku často až 150 mm a více. Nehezké, mohutné sloupky ničily siluetu okna a propouštěly do místnosti mnohem méně světla. S novým systémem lze konečně realizovat pohledově štíhlé rámy, aniž by se tak musel snížit komfort ovládání a bezpečnost.

I když byla dána přednost „štíhlému vzhledu“, je statika nového křídlového popř. štulpového profilu naprosto nekompromisní. U obou je jednotně použita ocel, která svými statickými vlastnostmi umožňuje prvky až do 2,30 m v bílém provedení, popř. do 2,20 m v barevném provedení. V kombinaci s technikou lepení STV® lze realizovat velikosti prvků až 2,50 m v bílém provedení, popř. až 2,40 m v barevném provedení.

VCHODOVÉ DVEŘE S 9000

s9000-ht-schwelle_edited.jpg

Díky konstrukční hloubce 82,5 mm a moderní pětikomorové technologii disponují domovní dveře S 9000 vynikající tepelnou izolací. Přesvědčivá je také jejich stabilita. Velká vyztužovací komora, tvarově odpovídající ocelové výztuže a zpevnění rohů k tomu přispívají stejně, jako pevné spojení v oblasti prahu díky upevnění dílu z PVC a hliníkového části ve dvou úrovních.

Domovní dveře S 9000 mohou bodovat také díky systémovému řešení okapnice, která dveřním prvkům přidá na hodnotě nejen opticky. Mimo to se stará o vynikající ochranu při průtrži mračen a optimální nepropustnost díky kartáčovému těsnění ve více úrovních prahu.

Vynikající tepelná izolace díky pětikomorové technologii

 • Flexibilita při výběru barvy i vzhledu

 • Optimální ochrana při nárazovém dešti

 • Vhodné pro použití skla nebo panelu o tloušťce až 52 mm (s STV® až 54 mm),

 • Velmi dobrá statika díky velké komoře, odpovídajícímu ocelovému vyztužení a zpevnění rohů

6016x6025x2596_89602_edited.jpg

EXKLUZIVNÍ FÓLIE SE STRUKTUROU DŘEVA

FÓLIE STANDARD

Antracitová šedá
RAL 7016
Mahagon
Zlatý dub
Ořech

plus 42 barvy za přeplátek

Plochá klika pod roletu

Klika vyrobená z hliníku, v provedení na dlouhém štítu. Skvělá volba zajišťující mnoholeté používání díky součástem vysoké kvality a praktické konstrukci.