Okna Gealan | S 9000 | OKNA DOMA
 • Twitter Sociální Icon
 • Facebook Sociální Icon
 • LinkedIn Sociální Icon
okna_w_kuchni_3.jpg

GEALAN S 9000

profil.png

Mnohostranný a vysoce moderní systém S 9000 pro okna, dveře a zdvižně posuvné dveře - volitelně s dvěmi nebo třemi těsnícími rovinami.

VÝHODY SYSTÉMU S 9000

Vylepšená statika díky statickému zasklení STV®

U lepicí technologie STV® (statické suché zasklení) vyvinuté společností GEALAN se jedná o slepení skla a křídlového profilu lepicí páskou speciálně koncipovanou pro výrobu oken při zachování obvyklého osazení skla. Slepením okenní tabule s křídlovým profilem se pevnost skleněné tabule přenese do křídla a celý systém se stabilizuje. Proto lze standardní prvky vyrábět zcela bez výztuží. Nebo naopak kombinací lepení STV® s výztuhou v křídle lze realizovat obzvláště velké elementy.

 • Kombinace technologie STV® s běžným ocelovým vyztužením umožňuje zhotovení nedostižné velikosti elementů.

 • Časová náročnost na nastavování a seřizování okna se redukuje na minimum.

 • Slepení tabule a křídla zlepšuje ochranu před vniknutím.

 • I po dlouhém používání se okna s páskou STV® zavírají přesně jako sejf.

GEALAN-LUMAXX®

VÍCE SVĚTLA

GEOMETRIE

Během vývoje systému GEALAN-LUMAXX byla optimalizována celá geometrie rámů tak, že šířky profilů byly sníženy na minimum. Konstruktéři dbali na vyváženost poměru tepelně izolačních vlastností a statiky a také na perfektní soulad s kováním. Symetrický vzhled štíhlého mono štulpu také přispívá k flexibilnímu využití ve výrobě oken.

NIŽŠÍ PODÍL RÁMŮ

Z přímého srovnání vyplývá:

Nový systém GEALAN-LUMAXX je výrazně užší než dosavadní kombinace rámů. V minulosti měly konstrukce se štulpem nebo sloupkem šířku často až 150 mm a více. Nehezké, mohutné sloupky ničily siluetu okna a propouštěly do místnosti mnohem méně světla. S novým systémem lze konečně realizovat pohledově štíhlé rámy, aniž by se tak musel snížit komfort ovládání a bezpečnost.

I když byla dána přednost „štíhlému vzhledu“, je statika nového křídlového popř. štulpového profilu naprosto nekompromisní. U obou je jednotně použita ocel, která svými statickými vlastnostmi umožňuje prvky až do 2,30 m v bílém provedení, popř. do 2,20 m v barevném provedení. V kombinaci s technikou lepení STV® lze realizovat velikosti prvků až 2,50 m v bílém provedení, popř. až 2,40 m v barevném provedení.

VCHODOVÉ DVEŘE S 9000

s9000-ht-schwelle_edited.jpg

Díky konstrukční hloubce 82,5 mm a moderní pětikomorové technologii disponují domovní dveře S 9000 vynikající tepelnou izolací. Přesvědčivá je také jejich stabilita. Velká vyztužovací komora, tvarově odpovídající ocelové výztuže a zpevnění rohů k tomu přispívají stejně, jako pevné spojení v oblasti prahu díky upevnění dílu z PVC a hliníkového části ve dvou úrovních.

Domovní dveře S 9000 mohou bodovat také díky systémovému řešení okapnice, která dveřním prvkům přidá na hodnotě nejen opticky. Mimo to se stará o vynikající ochranu při průtrži mračen a optimální nepropustnost díky kartáčovému těsnění ve více úrovních prahu.

Vynikající tepelná izolace díky pětikomorové technologii

 • Flexibilita při výběru barvy i vzhledu

 • Optimální ochrana při nárazovém dešti

 • Vhodné pro použití skla nebo panelu o tloušťce až 52 mm (s STV® až 54 mm),

 • Velmi dobrá statika díky velké komoře, odpovídajícímu ocelovému vyztužení a zpevnění rohů

6016x6025x2596_89602_edited.jpg

EXKLUZIVNÍ FÓLIE SE STRUKTUROU DŘEVA

FÓLIE STANDARD

Antracitová šedá
RAL 7016
Mahagon
Zlatý dub
Ořech

plus 23 barvy za přeplátek