HS portál aluplast|Česko|OKNA DOMA
  • Twitter Sociální Icon
  • Facebook Sociální Icon
  • LinkedIn Sociální Icon
Byt

Více světla než kdykoli předtím

IZOLACE

3da166b4-b34837ab@379w.png
Doplňky

Posuvné dveře HST mohou být vybaveny řadou doplňků, které zvýší jejich bezpečnost, funkčnost a estetiku.

 Extrémně snadné používání dveří HST zaručí pohon HS-Master. Díky němu může uživatel pohybovat obrovskými konstrukcemi prakticky bez námahy. Kromě toho pohon pracuje tiše a může být použit v konstrukcích z PVC, hliníku a dřeva. Jeho provoz je řízen pomocí nástěnného spínače, dálkového ovládání, funkce „push-and-go“ (dotykem křídla) nebo pomocí kliky. Vzhledem ke snadné manipulaci je montáž pohonu HS-Master doporučena zejména v objektech používaných dětmi, seniory a zdravotně postiženými, tj. v nemocnicích, domovech důchodců, hotelech, školkách atd.

 Komfort a izolaci dveří HST zaručují prahy: na výběr jsou prahy s výškou 47 nebo 24 mm. V nabídce máme prahy vyrobené z hliníku nebo ze skleněného vlákna s tepelným rozdělením. Ty druhé se vyznačují velmi dobrými tepelnými parametry. Mají také vynikající těsnicí vlastnosti.

 Stálý přívod čerstvého vzduchu do interiéru zajišťují větrací klapky. Pro posuvné dveře doporučujeme větrací klapky Renson. Větrací klapky tohoto typu jsou umístěny v prostoru mezi rámem a sklem, čímž se sníží plocha zasklení.

 Pokud budou dveře vybaveny elektrickým ovládáním otevírání, pak se k doplňkům přidají prvky kontroly přístupu – numerická klávesnice nebo čtečka otisků prstů. Jedná se o velmi praktická a bezpečná řešení, která omezí možnost otevření dveří nežádoucími osobami.

 Pro manipulaci se zvedacími a posuvnými dveřmi jsou k dispozici vnitřní kliky a vnitřní/vnější kliky. V sortimentu jsou rovněž kliky s klíčem. V systému HST 85 nabízíme také rozšíření – 15, 35, 60 a 100 mm.

 Volitelně můžete využít i zateplovací lišty vyrobené z Purenitu. Purenit je tvořen kombinací polyuretanové pěny a hliníkových pilin. Je to jeden z nejteplejších izolačních materiálů dostupných na trhu. Ačkoli vykazuje vysokou odolnost proti chemickým látkám, může být spojován s jinými materiály. Je také odolný vůči vysokým teplotám, vlhkosti a praskání. Purenit účinně eliminuje tepelné mosty.

Zvedací a posuvné dveře vyrobené na základě systému HST 85 se mohou pohybovat podle tří schémat.

 

  • Schéma A – dvě křídla, z nichž jedno je pojízdné.

  • Schéma C – čtyři křídla, z nichž dvě jsou pojízdná.

  • Schéma D – dvě křídla, obě jsou pojízdná.