• Twitter Sociální Icon
  • Facebook Sociální Icon
  • LinkedIn Sociální Icon

DVEŘNÍ A OKENNÍ SYSTÉM BEZ TEPELNÉ BARIÉRY

MB-45 je moderní hliníkový systém určený pro navrhování prvků architektonických exteriérů a interiérů, které nevyžadují tepelnou izolaci, např. Různé typy dělicích stěn, okna, manuální a automatické posuvné dveře, otočné dveře, vestibuly, výkladní skříně, přepravní skříňka kanceláře, vitríny a prostorové struktury.

Konstrukční hloubka okenních profilů se rovná 45 mm (rám), 54 mm (křídlo) a dveří: 45 mm a 45 mm. Takové předpokládané hloubky křídel a částí rámu dávají účinek jedné plochy z vnější strany po zavření - v případě okna a čelního účinku na povrch křídla a rámů v případě dveří. Tvar profilů umožňuje dosažení štíhlých a odolných okenních a dveřních konstrukcí.

Velmi významnou kvalitou systému MB-45 je možnost ohýbání profilů, jako jsou: rámy, křídla a laky, což umožňuje vytvářet různé typy oblouků a obloukových struktur.

Těsnost je zajištěna použitím speciálních těsnění vyrobených ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí během dlouhodobého používání.

Charakteristickým rysem tohoto systému je jeho těsné propojení s okenními a dveřními systémy MB-60 a MB-70. Všestrannost a atraktivita systému je navíc vylepšena možností výběru z několika variant řešení v případě různých konstrukčních detailů, např .: utěsnění spodního křídla dveří, utěsnění posuvných a výkyvných dveří, tvar zasklívacích lišt a tvar a výška prahu dveří. Tento systém je také spojen se strukturou zadlabacích dveří MB-45S.

Tento systém umožňuje použití sad skleněných panelů o tloušťce od 2 mm do 35 mm v okenních křídlech a od 2 mm do 26 mm v pevných oknech a zárubních.

MB-45 lze také použít k výrobě kouřových ovládacích dveří MB-45D ve třídách S a , S 200 .

mb-45-53-en.png
image from fire rated and smoke exhaust

Dveře Aluprof MB-45

kancelář

Barvy nejenže podtrhují tvary hliníkových otvorových výplní, ale zároveň jim propůjčují individuální charakter a neopakovatelnou estetiku.

 

Všechny hliníkové systémy v naší nabídce jsou dostupné ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxované profily. Takto široká nabídka vám umožní bez problémů sladit barvu oken s vybavením interiéru a stejně tak i s fasádou.

 

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou být lakovány jednou z 213 hladkých barev a také barvami s jemnou strukturou písku, případně metalickými barvami.

 

DECORAL

Paleta dřevopodobných lakovaných barev. Hliníkové otvorové výplně z naší nabídky mohou být provedeny v následujících dřevodekorech: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapeli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

 

ELOXOVANÝ HLINÍK

Proces eloxování nedodává hliníku pouze skvělé vlastnosti (odolnost proti korozi, větší tvrdost), ale s jeho pomocí lze také dosáhnout unikátních barev. Naše nabídka barev, ve kterých mohou být dodány profily s povrchovou úpravou eloxováním, je následující: tryskaná stříbrná, tryskaná zlatá, tryskaný nerez, tryskaná champagne, tryskaná olivová, tryskaný bronz, tryskaná černá, kartáčovaný elox nerez, hrubě kartáčovaný elox nerez.